نوجوانیها


نوجوانیها: مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که اگر مردم بر سر چگونگی برگزاری انتخابات در ولایت غزنی به توافق نرسند، انتخابات در آن ولایت با تأخیر برگزار خواهد شد.

حفیظ‌الله هاشمی، سخن‌گوی کمیسیون انتخابات امروز (چهارشنبه، ۲۷ سرطان) در نشست خبری گفت که  کمیسیون طرح کوچک ساختن حوزه‌های انتخابات را یک و نیم سال پیش به حکومت تحویل داده بود.

او با اشاره به جنجال‌های انتخاب در ولایت غزنی گفت که مذاکرات با جوانب ذی‌دخل در ولایت غزنی جریان دارد و امیدوار است که به زودی راه حل نهایی برای مشکل این ولایت پیدا شود.

آقای هاشمی افزود که کمیسیون انتخابات دیگر گزینه‌ی برای برگزاری انتخابات در غزنی ندارد و باید به کمیته خاص مطابق قانون پیشنهاد شود تا در مورد این ولایت تصمیم بگیرد، در غیر آن گزینه دوم کمیسیون معطل شدن انتخابات در غزنی است.

از سوی هم کمیسیون انتخابات از حکومت می‌خواهد که هرچه عاجل رییس دبیرخانه‌ی این نهاد را معرفی کند. هاشمی گفت که خواست جدی کمیسیون از حکومت معرفی هرچه عاجل رییس دبیرخانه است.

وی عدم حضور رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون را یک خلای بزرگ در کار این نهاد عنوان کرد و گفت که رفتن به سمت انتخابات بدون رییس دبیرخانه، به پروسه انتخابات صدمه می‌رساند.

جنجال بر سر انتخابات در ولایت غزنی سه ما می‌شود که ادامه دارد. در اوایل ماه ثور کسانی که خواستار حوزه‌یی شدن انتخابات بودند دروازه دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی را بسته نگه داشتند. به همین سبب ثبت نام نامزدان انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها و رأی‌دهندگان در ولسوالی‌های این ولایت آغاز نشد. پس از بیشتر از دو ماه کمیسیون فیصله کرد که غزنی به سه حوزه انتخاباتی تقسیم شود. این تصمیم اعتراض بخشی دیگر از باشندگان این ولایت را به دنبال داشت. آنان نیز اقدام به بستن دروازه دفتر کمیسیون کردند.

کمیسیون مستقل انتخابات در نشست روز سه‌شنبه، ۲۳ سرطان تقسیم اوقات جدید برای این ولایت اعلام کرد که عملیات انتخاباتی در این ولایت به صورت «استثنایی» تطبیق شود. در فیصله‌نامه اعضای کمیسیون مستقل انتخابات آمده که روند ثبت نام رأی‌دهندگان در مرکز و ولسوالی‌های ولایت غزنی به صورت هم زمان در یک مرحه به تاریخ ۶ ماه اسد شروع و به تاریخ ۲۵ اسد ختم شود. همچنان روند ثبت نام نامزدان پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها در این ولایت به تاریخ ۱۰ اسد شروع و به تاریخ ۲۲ اسد ختم شود.

بیشتر بخوانید

فیصله کمیسیون مستقل انتخابات در رابطه به انتخابات غزنی: ۶ اسد آغاز روند ثبت نام رأی‌دهندگان

 

درباره : برای جوانانکاروان زیر سایه خورشید به اردبیل رسید
مراسم استقبال از کاروان زیرسایه خورشید ظهر امروز با حضور پرشور مردمی اردبیل در فرودگاه اردبیل برگزار شد.
به گزارش ستاد رسانه‌ای زیر سایه خورشید، کاروان ۴ نفره خادمان رضوی ظهر امروز در میان استقبال پرشور مردم استان به اردبیل وارد شد.
یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید همزمان با سراسر کشور در ۹ شهرستان اردبیل برگزار می شود.
در این سفر ۲ هزار تشکل در برگزاری جشن های مردمی زیر سایه خورشید همکاری می‌کنند.
۸۰ درصد هزینه برگزاری این جشن ها مردمی است و مردم بصورت خودجوش با جمع آوری هزینه های خود در طول سال این برنامه ها را در دهه کرامت برگزار می کنند.
در استان اردبیل بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه متنوع و در ۹ شهرستان اردبیل، مشگین شهر، پارس آباد، بیله سوار، گرمی، نیر،نمین، سرعین، کوثر و خلخال برگزار می شود.
دیدار خادمین حرم با مسئولان استانی، عالمان، روحانیون، جاروکشی مزارشهدا با آداب ویژه آستان قدس رضوی بصورت نمادین، حضورت در هیئت نوجوانیها ، میعادگاه عاشقان در مهدیه اردبیل روز ولادت، بازدید و دیدار با بیماران بیمارستان ها، بهزیستی، خانواده های نیازمند، کشاورزان از جمله برنامه های مهم حضور خادمین حرم مطهر رضوی در دهه کرامت خواهد بود.
همچنین بمناسبت چله انقلاب اسلامی ، چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ده ها ویژه برنامه با حضور کاروان زیرسایه خورشید در سطح استان برگزار می شود.
در مراسم استقبال، مردم ولایتمدار اردبیل به همراه مسوولین در فرودگاه اردبیل حضور یافته و از خادمین حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) و پرچم مطهر حرم رضوی استقبال کردند.
انتهای پیام/

مطلب قبلی عکس/سایه خورشید بر سر گلستان
مطلب بعدی ورود کاروان زیرسایه خورشید در مازندران
درباره : برای جوانان

نوجوانیها: کمیته‌ی مصونیت خبرنگاران با نشر گزارشی از وضعیت خبرنگاران در شش ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد که در این شش ماه ۱۱ خبرنگار در افغانستان کشته شدند.
این نهاد شش ماه نخست سال ۲۰۱۸ را خونین‌ترین ماه‌‎ها برای جامعه‌ی رسانه‌یی افغانستان عنوان کرده و گفته است که در این مدت ۸۹ مورد خشونت در برابر خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی ثبت شده که در میان آن ۱۱ مورد قتل خبرنگاران وجود دارد.
در گزارش این نهاد آمده است تمام خبرنگارانی که در این مدت زمانی کشته شده‌اند، به صورت هدفمند و مستقیم مورد حمله قرار گرفته‌اند.
کمیته‌ی مصونیت خبرنگاران گفته است که در شش ماه نخست امسال، این نهاد ۱۹ مورد توهین و بدرفتاری، ۱۴ مورد لت و کوب، ۱۱ مورد زخمی شدن، ۲۸ مورد تهدید، ۵ مورد بازداشت و احضار و یک مورد اخراج غیر قانونی خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی را ثبت کرده است.
این نهاد می‌گوید که امار ثبت شده افزایش ۲۲ درصدی خشونت علیه خبرنگاران را نسبت به شش ماه اول ۲۰۱۷ نشان می‌دهد.
در شش ماه نخست سال ۲۰۱۷ این نهاد ۷۳ قضیه را ثبت کرده بود.
کمیه‌ی مصونیت خبرنگاران از نهادهای امنیتی و مدیران رسانه‌یی خواسته است که برای مصونیت خبرنگاران به ویژه هنگام پوشش رویداد‌ها و حمله‌های تروریستی، اقدامات جدی را روی دست بگیرند.

درباره : برای جوانانورود کاروان زیرسایه خورشید در مازندران

به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره زیرسایه خورشید، دقایقی پیش کاروان خدام بارگاه مطهر رضوی بیرق رضوی را در استان مازندران، شهرستان ساری برافراشتند.

چندی از مسیولین به همراه مردم در فرودگاه ساری به استقبال خدام حرم مطهر رضوی آمدند.

گفتنی است که دیدار با خانواده‌های شهدا، بازدید از روستاهای محروم و همچنین دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران از جمله برنامه‌های این کاروان هست.

مطلب قبلی مراسم استقبال از کاروان زیرسایه خورشید در فرودگاه اردبیل برگزار شد
مطلب بعدی خدام بارگاه رضوی هشت روز مهمان مردم ارومیه می‌شوند
درباره : برای جوانان

مسئولان بیمارستان مرکزی هرات از مجروح شدن ۴۹ نفر در نتیجه رویدادهای مختلف طی ۲۴ ساعت گذشته در این ولایت خبر داده اند.

 

«ﻣﺤﻤﺪﺭﻓﻴﻖ شیرﺯی» سخنگوی بیمارستان مرکزی هرات گفته است که بیشترین آمار ذکر شده را مجروحان حادثات ترافیکی و ضرب و شتم تشکیل مدهند.

به گفته آقای شیرزی، ۲۱ نفر در اثر حوادث ترافیکی و ۲۲ نفر در اثر ضرب و شتم و ۶ نفردر اثر ضرب چاقو طی ۲۴ ساعت گذشته مجروح شده و به این بیمارستان منتقل شده اند.

به اساس گفته­های سخنگوی بیمارستان مرکزی هرات ۲ نفر دیگر در اثر انفجار و شلیک گلوله کشته و۴ نفر نیز در اثر استفاده بیش از حد داروهای طبی مسموم شدند.

گفتنی است که آمار ارائه شده از سوی بیمارستان مرکزی هرات نشان دهنده افزایش مجروحان رویدادهای مختلف نسبت به روزهای گذشته می­باشد.

 

بیشتر بخوانید:

حادثه‌های ترافیکی در هرات بیش از ۲۰ مجروح بر جای گذاشت

افزایش آمار مجروحان رویدادهای مختلف در هرات طی ۲۴ ساعت گذشته

https://telegram.me/CHEKADTV

 

درباره : برای جوانان

Share Button

ظرفیت کانون وکلای مرکزی (اراک) برای آزمون وکالت ۹۷، ۲۰ نفر تعیین شد

ظرفیت این کانون در آزمون وکالت گذشته ۱۵ نفر تعیین شده بود

ظرفیت کانون وکلای مرکزی (اراک) در آزمون وکالت ۹۷

پایگاه خبری نوجوانیها- ظرفیت کانون وکلای دادگستری مرکزی (اراک) در آزمون وکالت سال ۱۳۹۷ اعلام شد.

آزمون وکالت ۹۷

به گزارش نوجوانیها به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکزی (اراک)، حسب تصمیم مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ کمیسیون تعیین تعداد کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری استان مرکزی (اراک)، پذیرش کارآموزان وکالت کانون وکلای مرکزی (اراک) در سال ۱۳۹۷ تعداد ۲۰ نفر اعم از سهمیه آزاد و سهمیه ایثارگران تعیین گردید.

اخبار آزمون وکالت

گفتنی‌ست ظرفیت این کانون در آزمون وکالت سال ۹۶ پانزده نفر بود که به این ترتیب نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۵درصدی روبرو شده است

نوجوانیها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

درباره : برای جوانان

نوجوانیها: کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی می‌گوید که نتایج رسیدگی به بیش از ۶۰۰ مورد شکایت‌ در مورد نامزدان انتخابات پارلمانی شنبه آینده اعلام می‌شود.
علی‌رضا روحانی، کمیشنر و سخن‌گوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی امروز (چهارشنبه، ۲۷، سرطان) در نشست عمومی مجلس نمایندگان گفت که بیش از ۶۰۰ مورد شکایت در خصوص نامزدان انتخابات آینده پارلمانی به این کمیسیون ثبت شده است.
آقای روحانی افزود که این شکایت‌ها در مورد کسانی هستند که در فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات پارلمانی راه یافته‌اند.
به گفته‌ی او، برخی نامزدان حذف شده از فهرست نیز شکایت کرده‌اند که چرا نام‌های شان از سوی کمیسیون انتخابات حذف شده است. روحانی خاطر نشان کرد که بخشی از این شکایت‌ها بررسی شده و بخشی دیگر آن در حال بررسی قرار دارند. او گفت که تصمیم نهایی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در مورد شکایت‌های واصله تا روز شنبه‌ی آینده قطعی شده و اعلام خواهد شد.
به گفته‌ی وی، قانون جدید انتخابات، صلاحیت بیشتری به کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی داده و نامزدانی که در مورد دخالت آنان در کارهای غیر قانونی از جمله زورگویی، استخراج غیر قانونی معادن، فساد، قتل و قاچاق شکایت شده باشد، بدون حکم محکمه از فهرست حذف خواهند شد.
او تاکید کرد که پیش از این در قانون تذکر یافته بود که کمیسیون شکایت‎های انتخاباتی در صورتی می‌تواند نامزد انتخابات را از فهرست حذف کند، که نامزد بر اساس حکم محکمه به خلاف ورزی از قانون مجرم یا محکوم شناخته شده باشد.
همچنین، این عضو کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی از کمبود بودجه در این کمیسیون سخن گفته یادآور شد که هرچند وزارت مالیه ۱۰۰ میلیون افغانی را در بودجه‌ی وسط سال حکومت در نظر گرفته؛ ولی این بودجه کافی نیست.
او بیان داشت که کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی پیشنهاد ۱۷ میلیون دالری تقاضای کمک را به (UNDP) نیز ارائه کرده است ولی این نهاد سازمان ملل متحد فقط ۲.۵ میلیون دالر وعده کمک داده است.
روحانی هشدار داد که اگر بودجه‌ی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی تامین نگردد این کمیسیون با مشکلات جدی و حتا با مداخله‌ی احتمالی برخی نهادها مواجه خواهد شد.
آقای روحانی همچنین در مورد تشکیل کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی نیز صحبت کرد و گفت که بر اساس قانون جدید، مجموع تشکیل این کمیسیون به ۴۱۰ نفر می‌رسد ولی از این میان ۲۶۰ نفر استخدام شده و فهرست متباقی کارمندان این کمیسیون هم تا دو روز دیگر برای منظوری به ریاست‌جمهوری فرستاده می‌شود.
این عضو کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی همچنین گفت که این کمیسیون ۷۳۶۶ کارمند موقت را فقط در روز انتخابات استخدام می‌کند تا این افراد مستقیماً از هر مرکز رای‌دهی شکایت‌ها را جمع آوری کند.
به گفته‌ی او، کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی با استخدام کارمند مستقیماً از مراکز رای‌دهی نیز نظارت خواهد کرد.

درباره : برای جواناندبیر ستاد زیر سایه خورشید در استان آذربایجان غربی مطرح کرد؛

خدام بارگاه رضوی هشت روز مهمان مردم ارومیه می‌شوند

دو کاروان از خدام رضوی، به منظور ایجاد فضای زیارت از راه دور در ایام دهه کرامت، مهمان مردم استان آذربایجان غربی می‌شوند.

به گزارش ستاد رسانه‌ای جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، حمید معصوم زاده ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار کرد: زیر سایه خورشید یکی از برنامه های آستان قدس رضوی در دهه کرامت است که به همت موسسه نوجوانیها در دهه کرامت در سطح  کشور و برخی از کشورهای خارجی برگزار می شود؛ این کاروان از ۲۸ تیر به مدت هشت روز در استان آذربایجان غربی حضور دارند.

مدیر عامل موسسه دارالحافطین قرآن کریم آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دهمین سالی است که خدام رضوی در این استان حضور پیدا می‌کنند، عنوان کرد: کاروان خدام رضوی متشکل از ۲ مبلغ  و ۶ خادم در ۱۰ شهرستان و ۲شهر و تعدادی از روستاهای این استان از جمله سلماس، چالدران، خوی، نقده، اشنویه، مهاباد و شاهین دژ حضور پیدا می‌کنند.

وی در رابطه با اهداف  برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید گفت: فرهنگ سازی زیارت از راه دور, ایجاد شور و نشاط معنوی, تعظیم شعائر، بازگویی سیره ائمه اطهار(ع) و بخصوص امام رضا(ع) و ایجاد تعادل و توازن در مراسمات مذهبی از جمله اهداف کاروان های زیر سایه خورشید است

 

مطلب قبلی ورود کاروان زیرسایه خورشید در مازندران
مطلب بعدی اجرای ۴۰ برنامه با حضور کاروان خدام رضوی
درباره : برای جوانان

مسئولان محلی در ولایت هرات می‌گویند که طی دو ماه گذشته نزدیک به ۲۰۰ نفر را به اتهام جرایم مختلف در این ولایت بازداشت کرده اند.

 

فرماندهی امنیه پولیس هرات با نشر خبرنامه‌ای گفت که نیروهای پولیس با جدیت و تلاش همه جانبه توانسته اند که تعدادی از مجرمین را بازداشت کنند و امنیت این ولایت را تأمین نمایند.

در خبرنامه افزوده شده که در این مدت دو نفر از قید آدم ربایان رها شده و در پیوند به این رویدادها ۳ آدم ربا کشته و ۱ نفر شان بازداشت شده است.

پولیس هرات همچنین توانسته است با پلان های مشخص و اجرای عملیات های مسلکی بیش از ۵۰ نفر از مجرمین جرایم سرقت های مسلحانه را در کمترین زمان ممکن بازداشت نماید.

براساس خبرنامه، مبارزه مداوم با کاشت و قاچاق مواد مخدر در صدر برنامه های کاری پولیس قرار داشته و در این راستا ۲۲۱ نفر از قاچاقچی‌ها و فروشندگان موادمخدر بازداشت شده اند.

همچنان در این خبرنامه آمده است که در مدت ۲ ماه اخیر، ۱۳۰ قبضه اسلحه های مختلف النوع جمع آوری گردیده  و با حضور اراکین بلندرتبه ملکی و نظامی به برنامه دایاگ تسلیم داده شده است.

 

بیشتر بخوانید:

فعالیت های پلیس هرات در 2 ماه گذشته 200 مجرم را روانه زندان کرده است

فعالیت های پلیس هرات در ۲ ماه گذشته ۲۰۰ مجرم را روانه زندان کرده است

https://telegram.me/CHEKADTV

درباره : برای جوانان

Share Button

دوره‌های ۲۰۸ و ۲۰۹ و ۲۱۰ کارآموزی قضایی تهران ۳۰ تیر شروع می‌شود

پایگاه خبری نوجوانیها- مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضائیه ضمن اعلام اسامی کارآموزان قضایی دوره‌های ۲۰۸ و ۲۰۹ و ۲۱۰ کارآموزی قضایی تهران، زمان افتتاحیه و شرایط و مدارک جهت ثبت‌نام را به شرح ذیل اعلام کرد:

آخرین اخبار قضاوت را از اینجا دنبال کنید

قابل توجه کارآموزان محترم قضایی دوره‌های ۲۰۸ و ۲۰۹ و ۲۱۰ کارآموزی قضایی تهران

از داوطلبان محترم تصدی امر قضاء که برای شرکت در دورهای ۲۰۸ و ۲۰۹ و ۲۱۰ کارآموزی قضایی مرکز آموزش تهران فراخوان شده اند تقاضا می شود جهت تشکیل پرونده و شرکت در جلسه توجیهی مراجعه نمایند.

زمان: روز شنبه مورخ ۹۷/۰۴/۳۰ از ساعت ۸ صبح

مکان: خیابان شریعتی، روبروی خیابان پلیس، جنب آتش نشانی، کوچه شهید احمدیان، بن بست آزادگان

مدارک لازم جهت ثبت نام:

– ۶ قطعه عکس ۴*۳ رنگی جدید
– تصویرتمام صفحات شناسنامه خود و همسر (۲ سری)
– تصویر کارت ملی خود و همسر(۲ سری)
– تصویرگذرنامه خود و همسر (۲ سری)
– تصویر آخرین مدرک تحصیلی (۲ سری)
– تصویر کارت پایان خدمت (۲ سری)
– تصویر گواهی نامه آموزش های ICDL (مهارتهای ۱ ، ۲ و ۷)

تذکر:

۱. کلاس های آموزشی دوره مطابق با برنامه ای که در جلسه توجیهی ارائه می گردد از ساعت ۱۴ بعد از ظهر مورخ ۹۷/۰۴/۳۰ تشکیل خواهد شد.
۲. عدم حضور در تاریخ یاد شده به منزله غیبت و انصراف از شرکت در دوره کارآموزی قضایی تلقی می شود.
۳. داشتن شماره حساب سیبای بانک ملی در زمان ثبت نام الزامی می باشد.

فایل اسامی کارآموزان قضایی دوره‌های ۲۰۸ کارآموزی قضایی تهران را از اینجا دانلود کنید

فایل اسامی کارآموزان قضایی دوره‌های ۲۰۹ کارآموزی قضایی تهران را از اینجا دانلود کنید

فایل اسامی کارآموزان قضایی دوره‌های ۲۱۰ کارآموزی قضایی تهران را از اینجا دانلود کنید

نوجوانیها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

درباره : برای جوانان
صفحات سایت