نوجوانیها


Share Button

رأی شماره‌های ۱۳۲۷ ـ ۱۳۳۱ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

با موضوع: ابطال مصوبه سی و ششمین جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۵ شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد در خصوص آب بها

تاریخ دادنامه: ۱۳۹۷/۵/۲۳      شماره دادنامه: ۱۳۲۷ الی ۱۳۳۱     

کلاسه پرونده: ۶۹۷/۹۶، ۶۹۶/۹۶، ۶۹۵/۹۶، ۶۹۴/۹۶، ۶۹۳/۹۶

مرجع رسیدگی: هیأت‌عمومی دیوان عدالت اداری

شاکی: آقایان: میثم اشرفی، نصراله اشرفی، حسین نادری، حسین ریجنی و خانم مریم السادات رضوی

موضوع شکایت و خواسته: ابطال مصوبه سی و ششمین جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۵ شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد در خصوص آب

گردش‌کار: شاکیان به موجب دادخواستی ابطال مصوبه سی و ششمین جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۵ شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد در خصوص آب  را درخواست کرده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده‌اند که:

«در چندین ماه اخیر شرکت آب و فاضلاب کاشان (اداره ابوزیدآباد) با درج عنوان تبصره ۳ در قبوض آب شهروندان ابوزیدآبادی، به صورت کاملاً سلیقه‌ای و بدون هیچ گونه فرمول مشخصی مبادرت به اخذ وجه از طریق قبوض آب نموده است. مسئولین شرکت فوق به مصوبه قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی و نیز مصوبه شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد استناد کرده‌اند.

نخست اینکه: بر اساس تبصره ۳ قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه‌های شهری مصوب ۱۳۷۷/۳/۲۴ مجلس شورای اسلامی که بیان می‌دارد: «تا زمان تشکیل شورای اسلامی شهر اجازه داده می‌شود هیأتی مرکب از استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیرعامل فاضلاب استان و یک یا دو نفر از نمایندگان مردم استان در مجلس… راهکارهای مشارکت مالی مردم و سایر بخشها و ایجاد تسهیلات برای اجرای طرحهای آب و فاضلاب شهرها را بر اساس پیشنهاد شرکت آب و فاضلاب استان بررسی و تأیید نموده تا پس از تصویب وزیر نیرو توسط شرکتهای آب و فاضلاب به اجرا درآید.» مبتنی بر قانون مزبور منحصراً بررسی و تهیه و تنظیم راهکارهای مشارکت مردمی برای طرح‌های آب و فاضلاب شهرها تا زمان تشکیل شورای اسلامی شهر در شهرهایی که فاقد شورای اسلامی هستند تجویز شده است. توضیح اینکه اجرای تبصره ۳ تا زمان تشکیل شورای اسلامی شهر مورد نظر قانونگذار بوده است، بنابراین پس از تشکیل شوراهای اسلامی در شهرها، صلاحیت هیأت مقرر در تبصره ۳ موضوعاً منتفی گردیده و دریافت وجه از شهروندان فاقد وجاهت قانونی بوده و این صلاحیت بر اساس قوانین و مقررات لاحق از هیأت فوق سلب شده است و صرفاً شوراهای اسلامی شهرها می‌توانند بر اساس قوانین و مقررات و در چارچوبهای مشخص شده قانونی مبادرت به وضع عوارض نمایند.

شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۲۸ پیرو نامه سرپرست اداره آب و فاضلاب ابوزیدآباد درخصوص استفاده از تبصره ۳ قانون ایجادتسهیلات تشکیل جلسه داده و با نرخ پیشنهادی ۶۰ (شصت) درصد به صورت مبهم موافقت کرده است. با توجه به محرومیت منطقه ابوزیدآباد و شکل گیری اعتراضات مردمی و نیز اعمال سلیقه‌ای و بدون ضابطه و محاسبه دقیق مصوبه فوق از سوی اداره آب و فاضلاب که منجر به بحرانی شدن موضوع و امنیتی شدن آن گردیده، شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد مجدداً با برگزاری جلسه ای در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۵ نرخ پیشنهادی ۶۰ درصد را به ۲۰ درصد کاهش داده اما همچنان اداره آب و فاضلاب کاشان بدون ملاحظات مصوبه اصلاحی با نرخهای نجومی ۹۰ درصد حتی ۱۸۰ درصد در تعرفه‌های خانگی و صنعتی مبادرت به اخذ وجه قبوض آب می‌نماید. حسب اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد متضمن وضع قاعده آمره در باب افزایش هزینه‌های عمومی بوده و در قبال آن نیز خدمات شایانی انجام نگردیده است. با عنایت به مفاد قوانین لاحق که منجر به نسخ قوانین سابق گردیده و تبصره ۳ موضوعاً منتفی گردیده است، شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد صلاحیت وضع عوارض بر اساس تبصره ۳ قانون مزبور را نداشته است. مستدعی است اقدامات لازم در خصوص ابطال مصوبه شورای شهر را مبذول فرمایید.»

متن مصوبه مورد اعتراض به قرار زیر است:

«خلاصه مطالب و نطقهای قبل از دستور: سی و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۵ در محل دفتر شورای اسلامی شهر با حضور تمامی اعضا برگزار گردید. پس از تلاوتی چند از آیات کلام اله مجید آقای دکتر سهرابی از کلیه اعضا که در موعد مقرر در جلسه حضور یافتند تقدیر و تشکر نمودند و در خصوص سانحه جانسوز آتش سوزی ساختمان پلاسکو و منجر به شهادت رسیدن تعدادی از آتشنشانان قهرمان گردید مطالبی را عنوان داشتند و شهادت این عزیزان را تسلیت عرض نمودند. در این جلسه که از جناب آقای مهندس حیدری رئیس آبفای شهر ابوزیدآباد که به دعوت از اعضای شورای اسلامی شهر در جلسه حضور یافتند جهت پاسخگویی به سوالات اعضای شورای شهر و شهروندان که در خصوص اجرای تبصره ۳ در قبوض آب و افزایش بیش از حد آن توضیحاتی را ارائه دادند در این جلسه که تعداد زیادی از شهروندان به عنوان معترض هم حضور داشتند با توجه به قانع نشدن اعضای شورای شهر تبصره مذکور با عنایت به دومین صورتجلسه شورای اسلامی شهر به شماره ۱۷ـ ۱۳۹۵/۱/۲۸ مصوبه اول و نامه شماره ش/۴۶ ـ ۱۳۹۵/۲/۲۱ شورای اسلامی شهر ابوزید آباد به مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان موضوع پیشنهاد استفاده از تبصره ۳ قانون ایجاد تسهیلات در بخش آب ، آبونمان آب مقرر گردید از ۶۰% به ۲۰% کاهش یابد و در قبوض مشترکین اعمال شود تا رضایت مردم و شهروندان گرامی حاصل شود.

خلاصه اظهارات موافقین و مخالفین در مورد دستور اول: موافقت کلیه اعضاء

نامه شماره ۶۰۵۶ ـ ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ شهردار در خصوص توافقنامه شماره ۶۰۵۵ ـ ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ فی مابین شهرداری و آقای امید میرزایی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که پس از بحث و تبادل نظر و رعایت تمامی جوانب به تصویب رسید.

جلسه رأس ساعت ۲۲/۳۰ با ذکر صلوات برمحمد و آل محمد (ص) به پایان رسید.»

علیرغم تبادل لایحه با شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد تا زمان رسیدگی به پرونده در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پاسخی از طرف شکایت واصل نشده است.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۳ با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رأی مبادرت کرده است.

رأی هیأت عمومی

با توجه به اینکه به موجب تبصره ۳ قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرحهای فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری مصوب سال ۱۳۷۷ مبنی بر اینکه «تا زمان تشکیل شورای اسلامی شهر اجازه داده می‌شود هیأتها مرکب از استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیرعامل آب و فاضلاب استان و یک نفر از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس، راهکارهای مشارکت مالی مردم و سایر بخشها و ایجاد تسهیلات برای اجرای طرحهای آب و فاضلاب شهرها را بر اساس پیشنهاد شرکت آب و فاضلاب استان بررسی و تأیید نموده تا پس از تصویب وزیر نیرو توسط شرکتهای آب و فاضلاب به اجرا درآید.» هیأت مذکور تا زمانی اختیار داشته که شورای اسلامی شهر ایجاد نشده باشد. از طرفی به موجب ماده ۳ قانون هدفمندی یارانه‌ها مصوب سال ۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی مقرر شده دولت مجاز است با رعایت این قانون قیمت آب، کارمزد جمع‌آوری فاضلاب را تعیین کند. بنابراین در زمان تصویب مصوبه مورد اعتراض شورای شهر صلاحیتی در این خصوص نداشته است و با استناد به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری رأی بر ابطال مصوبه مورد اعتراض به لحاظ مغایرت با قانون و خروج شورای اسلامی شهر ابوزیدآباد از حدود اختیارات صادر می‌شود.

رئیس هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ـ محمدکاظم بهرامی

درباره : برای جوانان

نوجوانیها:  مقام‌های ولایت فراه در غرب کشور می‌گویند که ۱۰ سرباز ارتش در حمله‌ی طالبان بر پاسگاه نیروهای ارتش در ولسوالی پشت‌رود ولایت فراه کشته شده‌اند.

جمیله امینی، عضو شورای ولایتی فراه به روزنامه نوجوانیها
گفت که در حمله‌ی طالبان به پاسگاه نیروهای ارتش در ولسوالی پشت‌رود ۱۰ سرباز ارتش
کشته، ۵ سرباز زخمی و ۵ سرباز دیگر به‌دست طالبان اسیر شده‌اند.

در همین حال نجیب‌الله نجیبی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در
غرب افغانستان به رسانه‌ها گفته است که در درگیری میان نیروهای ارتش و طالبان چهار
سرباز ارتش کشته و پنج سرباز ارتش زخمی شده‌اند و از سرنوشت سه سرباز دیگر تاکنون
اطلاعی در دست نیست.

طالبان شب گذشته (شنبه، ۲۱ میزان) در روستای «دوکین» در
ولسوالی پشت‌رود بر پاسگاه نیروهای ارتش حمله کرده‌اند و پس از در اختیار گرفتن
این پاسگاه، تجهیزات نظامیان را نیز با خود برده‌اند.

ولایت فراه در سال‌های اخیر یکی از ولایت‌های ناآرام بوده است که
طالبان چندین بار بر مرکز آن نیز حمله کرده‌اند.

درباره : برای جوانان

Share Button

درصورت عدم موفقیت اشخاص دعوت شده، از افراد ذخیره جهت مصاحبه شفاهی و نوجوانیها دعوت خواهد شد

پایگاه خبری نوجوانیها- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص برخی ابهامات مطرح شده پیرامون آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۹۷ توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش نوجوانیها به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، توضیحات ارائه شده به شرح ذیل است:

به استحضار می رساند برگزاری آزمون انتخاب تعداد ۹۶۲ نفر سردفتر اسناد رسمی به تفکیک هر بخش و شهرستان در اجرای ماده ۵ قانون دفاتر اسنادرسمی مصوب سال ۱۳۵۴ و باتوجه به میزان جمعیت هر منطقه براساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران و نیز اطلاعات بانک جامع ثبت الکترونیک اسناد رسمی شامل تعداد اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی و درآمد حق التحریر دفاتر اسناد رسمی هر منطقه، میزان نیاز واقعی به تاسیس دفاتر اسناد رسمی مطابق قانون تعیین و پس از تائید ریاست محترم قوه قضائیه نسبت به انتشار اطلاعیه جذب سردفتری اقدام گردید. براین اساس آزمون مذکور از سوی یک شرکت معتبر و رسمی که تاکنون چندین مرحله آزمونهای مختلف استخدامی را در سطح کشور برگزار نموده و با رعایت ضوابط قانونی اجرایی گردیده به طوری که طرح سئوالات و تکثیر آنها در یک قرنطینه تحت نظارت مستمر و با حضور نمایندگان مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه انجام و بعد از برگزاری آزمون، پاسخنامه ها جمع آوری و در محل حفاظت شده توسط دستگاه های الکترونیکی قرائت شده است. قابل ذکر است این آزمون به منظور جذب ۹۶۲ سردفتر برای ۶۶۵ شهر برگزار که تعداد ۵۵ هزار و ۳۴۴ نفر در آزمون شرکت کرده اند.

گفتنی است با توجه به بند «چ» ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که مقرر می دارد «قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکزوکلا و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند سی درصد (%۳۰) از سهمیه صدور دفاتر خد مات قضایی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان وهمسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%)، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان با بیست و پنج درصد(%۲۵) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.» پس از تصحیح اوراق و اخذ امتیازات حاصله و اعمال سهمیه های قانونی مقررمطابق معرفی نامه های معتبر و اعمال امتیازات مربوط به بومی بودن افراد و همچنین با توجه به ممنوعیت‌های قانونی مذکور در ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی که در آگهی ثبت نام اعلام گردید، مطابق رویه معمول نتایج به صورت اختصاصی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

ضمناً  در روز اول اعلام نتایج، نرم افزار مربوطه دارای اشکالاتی بوده که ضمن عذرخواهی از داوطلبان،  این نقیصه  در روزهای بعد بر طرف و اطلاع رسانی گردید و متعاقباً اسامی کلیه پذیرفته شدگان مرحله اول منتشر شد.

لازم به ذکر است مطابق مقررات، اسامی تعداد ۶۷۸ نفر از شرکت کنندگان عادی و تعداد ۲۸۴ نفر از ایثارگران و جمعاً ۹۶۲ نفر به عنوان پذیرفته شدگان مرحله اول اعلام گردیده اند.

در این راستا، برابر اعلام نتایج صورت گرفته نسبت به دعوت از افراد واجد شرایط جهت مصاحبه و آزمون شفاهی اقدام و چنانچه اشخاص دعوت شده واجد شرایط لازم علمی و عملی تشخیص داده نشوند و یا  موفق به کسب حداقل امتیازات لازم نگردند، به ترتیب امتیاز کسب شده و اولویتهای مصرح قانونی، از افراد ذخیره جهت مصاحبه شفاهی و نوجوانیها دعوت خواهد شد.

اخبار آزمون سردفتری

درباره : برای جوانان

نوجوانیها: کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که این نهاد نزدیک به ۲۳۵ هزار کارت نظارت برای روز انتخابات توزیع کرده است.
سید حفیظ الله هاشمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (یکشنبه، ۲۲ میزان) در یک نشست خبری در کابل گفت که تا کنون ۱۰۷ نهاد، به شمول احزاب و جریان‌های سیاسی، سفارت‌خانه‌ها، نهادهای جامعه‌ی مدنی، نهادهای ناظر بر انتخابات، رسانه‌ها و نامزدان انتخابات پارلمانی، برای نظارت از روز انتخابات در این کمیسیون ثبت‌نام کرده‌اند.
وی افزود که تا کنون ۲۳۵ هزار نفر کارت نظارت گرفته‌اند که از این میان ۱۹ تن آنان ناظران خارجی اند.
از سوی هم، آقای هاشمی می‌گوید که دستگاه‌های بایومتریک می‌تواند چهره و انگشت رأی‌دهندگان را شناسایی و از تکرار استعمال رأی جلوگیری کند.
پیش از این رسانه‌ی خصوصی« طلوع نیوز» در گزارشی گفته بود که دستگاه‌های بایومتریکی که برای برگزاری انتخابات پارلمانی خریداری شده است، قادر به ثبت اثر انگشت و چهره‌ی رأی‌دهندگان نمی‌باشد.
هم‌چنان مسوولان کمیسیون انتخابات می‌گویند که مواد انتخاباتی و وسایل بایومتریک به مراکز ولایت افغانستان انتقال داده شده است.
آقای هاشمی گفت که پروسه‌ی انتقال مواد انتخاباتی از ولایت‌ها به ولسوالی‌ها و مراکز رأی‌دهی نیز آغاز شده است.
هاشمی افزود که ۲۱ هزار کارمند انتخابات برای استفاده از بایومتریک آموزش دیده‌اند و روند آموزش‌دهی کارمندان این اداره نیز ادامه دارد.
قرار است انتخابات افغانستان تا شش روز دیگر (۲۸ میزان) برگزار شود.

درباره : برای جوانان

Share Button

فروش سؤالات احتمالی آزمون وکالت بی‌تردید کلاهبرداری است

پایگاه خبری نوجوانیها- یک مؤسسه سودجو با ارسال پیامکی به صورت انبوه مدعی شده است که می‌تواند سؤالات احتمالی وکالت ۹۷ را پیش از طراحی حدس زده و آن را در اختیار داوطلبان قرار دهد.

به گزارش نوجوانیها به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با بیان اینکه سؤالات آزمون وکالت در زمانی نزدیک به آزمون طراحی می‌شوند، گفت: این قبیل پیامک‌ها بی‌تردید کلاهبرداری است و داوطلبان مطمئن باشند که با هیچ فناوری و منطقی نمی‌توان به سؤالاتی که قرار است ۲ ماه دیگر طراحی شوند، دسترسی پیدا کرد و آنها را حدس زد.

وی افزود: گزارش این تخلف را به مراجع ذی‌ربط منعکس کرده‌ام زیرا این قبیل مؤسسات باعث بی‌اعتمادی داوطلبان آزمون وکالت می‌شوند. 

شهبازی‌نیا اضافه کرد: سطح امنیتی آزمون وکالت از طراحی سؤالات تا برگزاری بسیار مناسب و بالاست و قطعاً سؤالاتی که توسط این افراد سودجو فروخته می‌شود ربطی به سؤالات اصلی آزمون وکالت ندارد.

علاوه بر لزوم هوشیاری داوطلبان آزمون وکالت برای رونق ندادن به بازار سودجویان، مراجع ذی‌ربط نیز در خصوص فعالیت آزادانه این قبیل مؤسسات باید مراقبت لازم را کرده و با آنها برخورد کنند.

درباره : برای جوانان

نوجوانیها: دفتر مطبوعاتی مقام ولایت غزنی اعلام کرده است که ۳۷ طالب مسلح به‌شمول چهار فرمانده آنان در ولایت غزنی کشته و زخمی شده‌اند.

در این اعلامیه که پیش از چاشت امروز منتشر شده، آمده است:«در
اثر عملیات نیروهای امنیتی افغان و انداخت قوای هوایی نیروهای ائتلاف در مربوطات مرکز
و ولسوالی‌های آب‌بند و اندر ولایت غزنی، به‌شمول چهار فرمانده و سرگروه، ۳۷ تن از
طالبان کشته و زخمی شده‌اند.»

در اعلامیه‌ی دفتر مطبوعاتی مقام ولایت غزنی آمده است که
عصر روز گذشته عبدالحی مشهور به فاتح از فرماندهان طالبان، عبدالرحمان و خالد عمر
دو سرگروه طالبان و ۸ نظامی دیگر مربوط به این گروه در کمین پولیس و حمله‌ی هوایی
قوای ائتلاف در منطقه‌ی لنده‌خیل ولسوالی آب‌بند کشته شده‌اند.

شب گذشته نیز در نتیجه‌ی انداخت قوای هوایی نیروهای ائتلاف در
مناطق «گبری و جانوال» ولسوالی اندر یک تانگ هاموی و یک موتر نوع مازدا «که هردو مملو
از مواد انفجاری بود، از بین رفته و ۱۳ طالب مسلح در این حمله کشته و ۱۲ تن دیگر زخم
برداشته‌اند.»

افزون بر این، ارتش نیز در مرکز شهر غزنی طالبان را هدف
قرار داده است. در حمله‌ی ارتش در منطقه‌ی «کیچه قلعه» از مربوطات مرکز ولایت غزنی،
دو طالب مسلح کشته و سه تن طالب دیگر زخم برداشته‌اند.

درباره : برای جوانانبه همت موسسه نوجوانیها آستان قدس رضوی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‏های مشهد در ابتدایی سال تحصیلی میهمان اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه نوجوانیها آستان قدس رضوی، موسسه نوجوانیها آستان قدس رضوی در راستای اجرای مفاد منشور هفت‎گانه مقام معظم رهبری مبنی بر بهره‎گیری از ظرفیت فرهنگی عظیم آستان قدس رضوی و اثرگذاری در فضای عمومی کشور و جهان اسلام در حوزه دانشگاه و دانشجو با راه‎اندازی دبیرخانه تعامل با دانشگاه‏ها و تشکل‏های دانشجویی سراسر کشور اقدام به برگزاری برنامه‏های مشترک فرهنگی، تربیتی و تفریحی برای این قشر از جامعه کرده است.
این طرح با هدف همکاری مشترک و هم افزایی تشکل های دانشجویی با موسسه نوجوانیها آستان قدس رضوی به منظور تقویت مبانی معرفتی – فرهنگی دانشجویان جدید الورود دانشگاه های سراسر کشور برنامه‎ریزی و اجرا خواهد شد.
امسال برای دومین سال متوالی، این موسسه با توجه به بهره‎برداری از مجموعه فرهنگی- تربیتی امام رضا(ع) در سال‏های اخیر برنامه پذیرش اردوهای دانشجویان جدیدالورود تشکل‌های دانشجویی را برای ماه‎های ابتدایی سال تحصیلی کلید زده است.

 

 

 

 

 


مطلب قبلی اسامی ۸۸ برنده کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اعلام شد
درباره : برای جوانان

پولیس هرات می گوید که تحقیقات را به منظور شناسایی و بازداشت عاملان این  رویداد آغاز کرده است.

امین الله امرخیل فرمانده پولیس هرات گفته که این رویداد به طور جدی پیگیری خواهد شد و این اجازه را به هیچ کسی نمی دهد تا روند انتخابات را مختل کند.

این رویداد در ولسوالی انجیل هرات روخ داده است.

تا به حال گروهی ویا کسی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

دو کشته و 2 زخمی در نتیجه حمله بر ستاد انتخاباتی یک نامزد در هرات

دو کشته و ۲ زخمی در نتیجه حمله بر ستاد انتخاباتی یک نامزد در هرات

درباره : برای جوانان

Share Button

تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان‌ برگزاری آزمون تصدی منصب قضاء در سال ۱۳۹۷

کارت شرکت در آزمون قضاوت سه‌شنبه

پایگاه خبری نوجوانیها- سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه‌ای تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان‌ برگزاری آزمون تصدی منصب قضاء در سال ۱۳۹۷ را اعلام کرد.

متن کامل این اطلایه به شرح زیر است:

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون تصدی منصب قضاء قوه قضائیه در سال ۱۳۹۷می‌رساند که آزمون مذکور در صبح روز جمعه مورخ ۹۷/۰۷/۲۷ در ۲۲ مرکز استان به شرح جدول شماره ۱ برگزار می‌شود.

الف‌ – نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون

کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز سه ­شنبه ۹۷/۰۷/۲۴ برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با وارد کردن اطلاعات ثبت­نامی (شماره پرونده، نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم­چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است بر اساس اطلاعیه پرینت کارت به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه ی رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول شماره ۲)  مراجعه و نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نماید.

ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:

۱ـ با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای  ۱ ،۲  ،۳ ،۴ ،۶ ،۷ ، ۸، ۹ ، ۱۰ و ۱۱ (شامل نام­ خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، مذهب، عنوان رشته تحصیلی، تاریخ فارغ ­التحصیلی ، آخرین مقطع تحصیلی ، وضعیت تحصیلات تکمیلی و معدل ) مندرج درکارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۲۷/۷۰/۹۷ منحصراً به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و در صورتی که نسبت به بند ۵  (جنس) تفاوتی مشاهده نمودند ضروری است مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه‌ی رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول شماره ۲) مراجعه نمایند.

۲- چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می­باشد و یا چنانچه عکس روی کارت وی دارای اشکالاتی از جمله؛ فاقد مهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می­باشد ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴ ×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه‌ی رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد، بدیهی است در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی می‌گردد. ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر داوطلب بر اساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام که توسط خود داوطلب تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است.

تذکر: داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون و اطلاعات لازم درخصوص دفترچه‌های سوال  از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی سایت قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

ج – آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون نماینده این سازمان در روزهای چهارشنبه ۹۷/۰۷/۲۵ و  پنجشنبه ۹۷/۰۷/۲۶ صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ در باجه‌ی رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. برای اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس توضیحات بند «ب» ملزم به مراجعه به نماینده رفع نقص کارت سازمان می­گردند، شهرستانهای محل برگزاری آزمون به شرح جدول شماره ۱ می‌باشد که آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون هر شهرستان درجدول شماره ۲ مشخص گردیده است.

د‍ ـ تذکرهای‌ مهم‌

۱- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

۲- فرآیند برگزاری آزمون صبح از ساعت‌ ۸:۳۰ (هشت و سی دقیقه‌) می‌باشد.

۳- در ورودی ِحوزه­های امتحانی آزمون رأس‌ ساعت‌ ۸:۰۰ (هشت) صبح بسته خواهد شد. لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.

۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری رفتار خواهد شد.

جدول شماره ۱ – شهرستانهای محل برگزاری آزمون استخدامی تصدی منصب قضاء قوه قضائیه در سال ۱۳۹۷

استان

نام شهرستان محل برگزاری آزمون

استان محل اقامت

آذربایجان شرقی (۱۰)

تبریز(۱۰۱۲)

کلیه داوطلبان استان آذربایجان شرقی (۱۰)

آذربایجان غربی (۱۱)

ارومیه(۱۱۰۴)

کلیه داوطلبان استان آذربایجان غربی (۱۱)

اردبیل (۱۲)

اردبیل(۱۲۰۲)

کلیه داوطلبان استان اردبیل (۱۲)

اصفهان (۱۳)

اصفهان(۱۳۱۰)

کلیه داوطلبان استانهای اصفهان (۱۳) و یزد(۳۹)

البرز (۴۰)

کرج(۴۰۰۸)

کلیه داوطلبان استانهای البرز (۴۰) ، زنجان (۲۲)  و قزوین (۲۶)

بوشهر (۱۵)

بوشهر(۱۵۰۲)

کلیه داوطلبان استان بوشهر (۱۵)

تهران (۱۶)

تهران(۱۶۰۷)

کلیه داوطلبان استانهای تهران (۱۶)  و سمنان (۲۳)

چهارمحال و بختیاری (۱۷)

شهرکرد (۱۷۰۹)

کلیه داوطلبان استان چهارمحال و بختیاری (۱۷)

خراسان رضوی (۱۹)

مشهد(۱۹۶۰)

کلیه داوطلبان استانهای خراسان رضوی،(۱۹) خراسان شمالی (۲۰) و خراسان جنوبی (۱۸)

خوزستان (۲۱)

اهواز(۲۱۱۲)

کلیه داوطلبان استان خوزستان (۲۱)

سیستان و بلوچستان (۲۴)

زاهدان(۲۴۱۸)

کلیه داوطلبان استان سیستان و بلوچستان (۲۴)

فارس (۲۵)

شیراز(۲۵۳۶)

کلیه داوطلبان استان فارس (۲۵)

قم (۲۷)

قم(۲۷۰۴)

کلیه داوطلبان استانهای  قم (۲۷) و مرکزی (۳۶)

کرمان (۲۹)

کرمان(۲۹۴۰)

کلیه داوطلبان استان کرمان (۲۹)

کرمانشاه (۳۰)

کرمانشاه(۳۰۲۴)

کلیه داوطلبان استانهای کرمانشاه (۳۰)، ایلام (۱۴) و کردستان(۲۸)

کهکیلویه و بویراحمد (۳۱)

یاسوج (۳۱۰۳)

کلیه داوطلبان استان کهکیلویه و بویراحمد (۳۱)

گیلان (۳۳)

رشت(۳۳۱۳)

کلیه داوطلبان استان گیلان (۳۳)

گلستان (۳۲)

گرگان(۳۲۱۷)

کلیه داوطلبان استان گلستان (۳۲)

لرستان (۳۴)

خرم آباد(۳۴۱۳)

کلیه داوطلبان استان لرستان (۳۴)

مازندران (۳۵)

ساری (۳۵۲۷)

کلیه داوطلبان استان مازندران (۳۵)

همدان (۳۸)

همدان(۳۸۲۳)

کلیه داوطلبان استان همدان (۳۸)

هرمزگان (۳۷)

بندرعباس (۳۷۰۹)

کلیه داوطلبان استان هرمزگان (۳۷)

جدول شماره ۲ – نام  شهرستان  و آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون براساس  استان محل اقامت داوطلبان

استان

شهرستان

محل تشکیل باجه رفع نقص

آدرس محل تشکیل باجه رفع نقص

آذربایجان شرقی

تبریز

دانشکده فنی و حرفه ای شماره یک تبریز

تبریز: بالاتر از منظریه ، جنب لشگر عاشورا

آذربایجان غربی

ارومیه

دانشگاه ارومیه

ارومیه: خیابان شهید بهشتی،

ستاد مرکزی پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه

اردبیل

اردبیل

دانشگاه محقق اردبیلی

اردبیل: انتهای‌خیابان دانشگاه، دانشگاه محقق اردبیلی،

ساختمان سابق اداره کل امور آموزشی دانشگاه

اصفهان

اصفهان

دانشگاه اصفهان

اصفهان: میدان آزادی، بلواردانشگاه، درب شمالی دانشگاه ،

ستاد برگزاری آزمونهای دانشگاه اصفهان

بوشهر

بوشهر

دانشگاه خلیج فارس بوشهر

بوشهر: خیابان شهید ماهینی، دانشگاه خلیج فارس بوشهر،

سازمان مرکزی معاونت آموزشی

البرز

کرج

دانشگاه خوارزمی پردیس کرج

کرج: حصارک ، میدان دانشگاه

تهران

تهران

دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره

تهران: میدان فردوسی ، خیابان انقلاب ،

مابین خیابان استاد نجات اللهی و سپهبد قرنی ،

بن بست شاهرود

چهارمحال و بختیاری

شهرکرد

دانشگاه شهرکرد

شهرکرد: بلوار رهبر، دانشگاه شهرکرد، معاونت آموزشی

خراسان رضوی

مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد

مشهد: بلوار وکیل آباد، روبروی پارک ملت،

درب شمالی دانشگاه فردوسی مشهد،

مدیریت آموزشی دانشگاه

خوزستان

اهواز

دانشگاه شهید چمران اهواز

اهواز: بلوار گلستان، جنب پل پنجم،

ورودی دانشگاه شهید چمران اهواز

سیستان و بلوچستان

زاهدان

دانشگاه سیستان و بلوچستان-زاهدان

زاهدان: خیابان دانشگاه ، ورودی زیباشهر،

سازمان مرکزی دانشگاه سیستان و بلوچستان ،

دفتر معاونت آموزشی

فارس

شیراز

دانشگاه شیراز

شیراز: خیابان ساحلی غربی،

مجتمع فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز

قم

قم

دانشگاه قم

 قم: بلوار الغدیر، بعد از شهرک قدس، دانشگاه قم،

ساختمان سازمان مرکزی ، اتاق ۱۱۵

کرمان

کرمان

دانشکده  فنی و حرفه ای شهید چمران کرمان

کرمان: خیابان شهید مصطفی خمینی (ره) (شهاب سابق)

ابتدای اتوبان هفت باغ علوی

کرمانشاه

کرمانشاه

دانشگاه رازی کرمانشاه

کرمانشاه: طاق بستان، باغ ابریشم، پردیس دانشگاه رازی،

سازمان مرکزی دانشگاه، اداره آموزش

کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج

دانشگاه یاسوج

یاسوج: میدان معلم، خیابان دانشجو، دانشگاه یاسوج،

ساختمان مدیریت آموزشی

گلستان

گرگان

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

گرگان: خیابان شهید بهشتی،

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

گیلان

رشت

دانشگاه گیلان

رشت: بلوار حافظ، خیابان ملت، روبروی شهر بازی،

پردیس دانشگاه گیلان

لرستان

خرم آباد

دانشگاه لرستان

خرم آباد: کیلومتر۵جاده (خرم آباد- تهران)،

دانشگاه لرستان، اداره امور آموزشی دانشگاه

مازندران

ساری

دانشکده فنی امام محمد باقر (ع)

ساری: بلوار خزر، خیابان شهید مطهری (طبرستان)

هرمزگان

بندرعباس

دانشگاه هرمزگان

بندرعباس: آزاد شهر، بلوار افروز شهابی­پور،

مجتمع آموزشی پژوهشی بصیرت (گفتگوی تمدنها)

همدان

همدان

دانشگاه بوعلی سینا همدان

همدان: شهرک مدرس ، خیابان ابوطالب ،

جنب دبیرستان دانشگاه ، دانشکده علوم انسانی

 

درباره : برای جوانان

نوجوانیها: وزارت صحت عامه از ثبت یک واقعه‌ی جدید پولیو در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند، در جنوب افغانستان خبر داده است.

این وزارت امروز (۲۲ میزان) در اعلامیه‌یی گفته است که این
واقعه‌ی جدید نزد یک پسر چهار ساله در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند گزارش شده است.

در اعلامیه‌ی وزارت صحت عامه آمده است: «این کودک واکسین وقایوی پولیو را در جمع سایر واکسین‌های وقایوی روزمره دریافت ننموده و چنانکه لازم است کودک مذکور از طرف خانواده‌ی آن در جریان کمپین‌های اساسی و فرعی واکسین پولیو، دوزهای واکسین را به‌دست نیاورده است.»

به گفته‌ی وزارت صحت عامه، این واقعه‌ی جدید در منطقه‌یی
گزارش شده است که کمپین واکسین پولیو از شش ماه به این طرف از سوی مخالفان مسلح
دولت در آن ممنوع شده است.

وزارت صحت عامه گفته است که همراه با این واقعه‌ی جدید
پولیو، شمار مجموعی واقعات پولیو در سال جاری میلادی در زون جنوب به ۱۱ واقعه و در
کل کشور به ۱۶ واقعه رسیده است. این موارد در ولایت‌های هلمند، قندهار، ارزگان،
ننگرهار و کنر گزارش شده است.

فیروز الدین فیروز، وزیر صحت عامه گفته است که مبارزه با پولیو تنها مسوولیت وزارت صحت عامه نیست بلکه تمام افراد جامعه «مکلفیت ایمانی و وجدانی دارند تا با کارکنان صحی همکاری نمایند تا هیچ کودکی از واکسین پولیو در هیچ دور از کمپین باز نماند.»

وزارت صحت عامه از واقعه‌ی جدید پولیو در ولایت هلمند درحالی خبر داده که در ۴ میزان سال جاری نیز این وزارت از ثبت واقعه‌ی مثبت پولیو در منطقه‌ی منزل باغ شهر قندهار خبر داد؛ واقعه‌یی که در نزد دختر دو ساله گزارش شده است. قندهار و هلمند دو ولایت در جنوب اند که طالبان در بخش‌هایی از آن فعالیت دارند.

افغانستان، پاکستان و نیجریه تنها سه کشور در جهان اند که تاهنوز
هم به‌عنوان کشورهای اندیمیک پولیو شناخته می‌شوند.

درباره : برای جوانان
صفحات سایت